Pěší turistika 

V Bad Kleinkirchheimu vás čeká pestrá nabídka sportovních aktivit. Vyberte si z množství nabídek turistiky a cyklistiky a užijte si malebný horský panoramatický výhled. S dvěma panoramatickými kabinovými lanovkami od Bad Kleinkirchheimer Bergbahnen se snadno a pohodlně dostanete na výchozí bod pro váš aktivní den v horách! 


Zážitek v horách ve výšce 2 000 metrů

Přijďte zažít UNESCO rezervaci biosféry Kärntner Nockberge v Bad Kleinkirchheim. Objevte rozlehlé pěší a cyklistické stezky, užijte si dechberoucí panoramatické výhledy a nedotčenou přírodu. Není náhoda, že lanovky v Bad Kleinkirchheim byly v roce 2015 zařazeny do úzkého kruhu "50 nejlepších rakouských letních horských lanovek". 

Pohodlně lanovkou na vrcholy hor v Bad Kleinkirchheim: Biosphärenparkbahn Brunnach a Kaiserburgbahn vás pohodlně dopraví na nadmořskou výšku přes 2 000 metrů. Odtud můžete začít své dobrodružství pěší turistiky.

Turistika s dětmi 

Je v oblasti pěší turistiky Bad Kleinkirchheim bezproblémová. Nabídka tras zahrnuje od náročných až po lehčí cesty.

Vybraná odpočívadla vás lákají na krátkou zastávku, nadechnutí se a užití si jedinečného přírodního zážitku, daleko od hluku města a starostí každodenního života. Nyní máte čas pro sebe a svou rodinu - okamžiky slunečního svitu pro srdce a duši.

Váše nezapomenutelná pěší dovolená v Korutanech 

Nežně se vine nejkrásnějšími turistickými stezkami v Rakousku příroda, kolem osamělých jezer a luk - nechte se unést do půvabného světa hor!

Během vaší túry budete mít kromě nádherné rostlinné říše také štěstí a možná se setkáte s kravami, svišti nebo kamzíky, jižní Alpy jsou vždy pro překvapení dobrým znamením.

"Bezbariérový horský zážitek Brunnach" v Bad Kleinkirchheim 

  Otevření: Jaro 2023

Zažijte přírodu s pocitem svobody - a dokonce se dozvíte zajímavosti o jedinečných ryscích této horské oblasti? Být blízko vody - a zároveň si užívat vrcholové štěstí? "Bezbariérový horský zážitek Brunnach" bude otevřen na jaře 2023 a slibuje opravdové okamžiky slunečního svitu. Na Brunnach v Bad Kleinkirchheimu bude postavena bezbariérová turistická stezka, která umožní všem zažít biosférickou rezervaci Kärntner Nockberge UNESCO. Projekt vzniká poblíž horské stanice dráhy Biosphärenparkbahn Brunnach ve St. Oswaldu. Kromě útulných odpočinkových míst obohatí toto přírodní zážitkové místo naučná stezka o svatojánském kořenu, která přiblíží jedinečnost této léčivé rostliny - která roste pouze v oblasti Nockberge mezi 1800 a 2300 metry nad mořem - všem zájemcům.

Vychutnávejte si turistiku 

Aby byl váš dovolenkový zážitek a vaše dobrodružné túry dokonalé, nemělo by chybět posílení na horských chatách.

Na přibližně 30 horských chatách v regionu se místní pochoutky postarají o opravdovou lahůdku pro velké i malé gurmány. Kromě chutného jídla vás také okouzlí zajímavými příběhy chatových hostitelů, některé chaty jsou totiž v provozu již více než 400 let. Díky zvláštní atmosféře v Nockbergech si můžete svou dovolenou plnou turistiky v Rakousku opravdu užít. Po krátké přestávce můžete pokračovat dál, hory na vás čekají a těší se, až je budete zkoumat.

Horská jóga 

Stezka u horní stanice lanovky Biosphärenparkbahn Brunnach Pozor milovníci jógy!

U horní stanice lanovky Biosphärenparkbahn Brunnach je připraven Kärntenský 1. Horský jóga stezka pro všechny nadšené jógy. Na nadmořské výšce téměř 2 000 metrů na vás čeká celkem 10 jóga stanic - najděte svůj vnitřní klid uprostřed nádherné alpské krajiny Nockberge.