Jezera u Bad Kleinkirchheimu

Korutany jsou zcela oprávněně nazývány Zemí jezer, protože s celkovou rozlohou stojatých vodních ploch o rozloze 60 km² lze najít jezera ve všech částech země. 


Brennsee

Brennsee, malé jezero nedaleko Feld am See, je oblíbeným místem pro rodiny i páry, kteří si chtějí užít klid a pohodu. Koupání v příjemných teplotách vody je osvěžujícím zážitkem. Břehy jezera jsou vhodné pro pikniky a grilování. Nádherný výhled na okolní kopce dodává tomuto místu zvláštní atmosféru.


Ossiacher See 

Ossiacher See, druhé největší jezero v Korutanech, láká v letních měsících nespočetnými možnostmi vodní zábavy. Plachtění, windsurfing, vodní lyžování a další vodní sporty jsou zde na pořadu dne. Pláže na březích jezera vás zvou k odpočinku a slunění. Pro ty, kdo preferují pevnou půdu pod nohama, jsou zde cyklostezky a pěší trasy, které vás zavedou do malebných koutů.

Afritzersee

Afritzersee, malebný jezírko poblíž Bad Kleinkirchheimu, vám poskytne mnoho radostí v letním období. Teplá voda a písečné pláže jsou ideální pro koupání a odpočinek. Můžete si vyzkoušet veslování na veslici, což je skvělý způsob, jak prozkoumat klidnou hladinu jezera. Po náročném dni si můžete posedět u vody a užít si tiché letní večery. 

Millstätter See

Millstätter See, větší ze dvou hlavních jezer v regionu, vás nadchne svou teplou a osvěžující vodou. V létě se stává lákadlem pro milovníky vodních radovánek. Kromě koupání nabízí množství pláží příležitost k opalování a piknikům. Nechybí zde různé vodní sporty, jako je například plachtění, windsurfing a kajak. Cyklostezky a pěší trasy okolo jezera jsou ideální pro ty, kteří se chtějí procházet v klidném přírodním prostředí. 

Feldsee

Feldsee, krásně zasazený v horském panoramatu Nockberge, je pravým útočištěm pro ty, kdo hledají klid a spojení s přírodou. Teplé léto vás zve k osvěžujícím koupelím ve svěží vodě jezera. Pokud máte rádi pěší túry, můžete vyrazit na stezky kolem jezera a obdivovat jedinečnou alpskou krásu. 


Zdroj a více informací www.badkleinkirchheim.at a www.badkleinkirchheim.com