Lyžování

Na slunném jihu Rakouska na vás v zimě čeká 103 kilometrů perfektně upravených sjezdovek. 24 vleků vás zaveze do lyžařského areálu Bad Kleinkirchheim/St. Oswald, kde si můžete vybrat z více než 23 lyžařských chat pro občerstvení. I mimo sjezdovky je zaručena zimní zábava při zimní pěší turistice nebo se sněžnicemi, skialpinismem, běžkařským lyžováním nebo sáňkováním.


Sepsali jsme pro Vás naše tipy a postřehy o sjezdovkách a lanovkách v Bad Kleinkirchheimu


103 kilometrů perfektně upravených sjezdovek

24 lanovek a vleků

35 širokých svahů

Karnten - Franz Klamm - oblíbená černá sjezdovka, na které se jezdil Světový pohár pojmenovaná po Olympijském vítězi Franzi Klammerovi

6os. Sedačková lanovka Spitzeck – první korutanská lanovka Doppelmayer D-Line v Korutanech

Kaiserburg Bob – první celoroční jízda na kolečkových bobech v Korutanech

23 útulných chatek

60 km zimních turistických tras

8 km zasněžených tras

4 lyžařské školy

Široké a rozsáhlé sjezdovky jsou vhodné zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi díky různým stupňům obtížnosti. Pokročilí lyžaři i profesionálové se mohou těšit na osm kilometrů černých sjezdovek, včetně slavné sjezdovky světového poháru "Kärnten-Franz Krammer".

Franz Klammer Tip: Pokud si chcete zalyžovat s lyžařskou legendou, máte možnost zúčastnit se "Ranní lyžování " s Franz Klammer".

Díky možnosti trvalého zasněžování zaručuje jedna z nejkrásnějších lyžařských oblastí v Rakousku spolehlivost sněhu na 103 kilometrech sjezdovek.

24 vleků zajišťuje rychlý a bezpečný pohyb v lyžařském středisku. Lyžařská oblast Bad Kleinkirchheim nabízí ideální podmínky pro Vaši perfektní lyžařskou dovolenou v Korutanech.

Využijte bezplatný ski-spa bus: každých 30 minut mezi Bad Kleinkirchheimem a St. Oswaldem. Všechny stanice najdete zde. 

Zimní sezóna 2023/2024 pravděpodobně začne: 7. prosince 2023. 


Zdroj a více informací www.badkleinkirchheim.at a www.badkleinkirchheim.com

Šíření fotek bez našeho souhlasu není dovoleno.