Podzim v Bad Kleinkirchheimu

Podzim v Bad Kleinkirchheimu září ohromujícími paletami podzimních barev, kdy horské svahy a okolní lesy hrají symfonii oranžových, zlatých a červených odstínů. Tato idylická oblast láká návštěvníky na klidné procházky mezi termálními prameny a malebnými kopcemi, kde mohou naplno prožít kouzlo podzimního období.  


Slunné okamžiky během vaší podzimní dovolené v Bad Kleinkirchheim: 

- Kolem 800 km značených a udržovaných turistických stezek 
- Otevřené lanovky do začátku listopadu 
- Zábava na kole na nejdelší dráze Flow Country v Evropě až do poloviny října
- Rustikálně útulné chaty potěší typicky korutanskými specialitami
- Kulturní večery pro gurmány - regionální produkty a exkluzivní lahůdkové menu
- Dvoje termální lázně
- "Lärchengold der Nockberg" - příchodu podzimu do pohoří Nockberge


Bad Kleinkirchheim se září v podzimním světle

"Lärchengold" každý rok znovu okouzlí. Jemný alpský svět Korutanského pohoří Nockberge se zdá být potažen jemnou vrstvou zlata a díky tomu patří k jednomu z nejzajímavějších míst v celých Korutanech.

Díky různorodým možnostem je Bad Kleinkirchheim zejména na podzim oblíbeným cílem pro váš podzimní dovolenou v Rakousku.

Cyklistická zábava v oblasti nock/bike 

Na jižní straně Alp můžete v průběhu podzimu pohodlně objevovat okolí na kole. Na odpočívadlech podél turistických a cyklistických stezek se vždy vyplatí na chvíli zastavit a vychutnat si pohled na úchvatnou krajinu.

Radost z pěší turistiky pro velké i malé 

Nechejte se unést do okouzlujícího světa hor a zažijte nespočet slunečních okamžiků: Vaše rodinná dovolená v Korutanech je zejména na podzim nezapomenutelným zážitkem!

Turistické stezky se jemně klikatí přes vrcholy Korutanských hor Nockberge a zvou i nejmladší přírodní detektivy k průzkumu fauny a flóry této oblasti. Jaký to je za rostlinu a co umí? Co to byl za zvuk? Kdo patří k tomuto otisku stopy? Během vzrušujících objevitelských výletů můžete společně s vašimi dětmi ještě lépe poznat přírodu a během vedených turistických výletů s průvodcem z Biosférického parku získat spoustu informací.

Termální lázně St. Kathrein 

překvapují 86 metrů dlouhou skluzavkou Nockbergerutsche, která patří k nejdelším v zemi. Kromě toho zde najdete největší vodní plochu ze všech korutanských lázní s rozlohou 1 200 metrů čtverečních. Zde však také najdete dostatek míst k ústupu pro klidné chvíle... Zdravotní centrum nock/MED je přímo integrováno do lázní. Tým okolo lázeňského a sportovního lékaře Dr. Eckarta Waidmanna se intenzivně věnuje preventivním léčbám pro mladé i starší.

Thermal Römerbad... 

...těší vás impozantní saunovou a wellness krajinou, která se rozkládá na třech úrovních. Nejnižší úroveň "Romanum" je pocta jménu "Römerbad" a připomíná formou 4 saun římské nádoby. Ve druhé úrovni "Noricum" se nachází příroda okolních Nockberge ve formě borovicových klád a bylinné vůně, která sauny naplňuje. Třetí úroveň "Maximum" potěší milovníky pohody s rozsáhlou nabídkou saun a úchvatným výhledem na okolní horský svět. 


Zdroj a více informací www.badkleinkirchheim.at a www.badkleinkirchheim.com