Chůze na sněžnicích

Horský svět kolem Bad Kleinkirchheimu nabízí díky svému mírnému reliéfu ideální podmínky pro chůzi na sněžnicích. Nockberge s jejich jemnými vrcholky jsou inspirací i pro začátečníky v této aktivitě.

Máte tak možnost objevit nádhernou zimní krajinu Bad Kleinkirchheimu mimo sjezdovky zcela pohodlně - tady zažijete ty nejosobnější okamžiky slunečního svitu.

Vedená turistika

Při výletech na sněžnicích s průvodcem je vysvětlena správná manipulace s vybavením a správná technika, lehké trasy na zajištěných cestách mohou být také podniknuty bez průvodce.


Chůze na sněžnicích v Bad Kleinkirchheimu a Feld am See 

Mimo ruch sjezdovek najdete klid a možnost nabrat novou energii - jedním z mnoha důvodů, proč se chůze na sněžnicích v Rakousku stává stále oblíbenější. S chůzí na sněžnicích máte jako mladí i staří skvělou alternativu k tradičním zimním procházkám.

Třpytící se sněhové pokrývky a únik daleko od každodenního stresu: V zimě láká stále více návštěvníků této oblasti do nedotčených hor. 

Díky své široké formě se sněžnice nesunou tak hluboko do sněhové pokrývky a tím se pohybujete rychleji vpřed. Dokonce i při sestupu vám sněžnice pomáhají: Díky hrotům na podrážce máte lepší přilnavost a riziko uklouznutí se mnohonásobně snižuje. 

Na Brunnachhöhe a zpět

Nejkrásnější trasou pro chůzi na sněžnicích v Korutanech je výlet na Brunnachhöhe, která leží těsně pod 2 000 metry nad mořem. Výchozím bodem je horní stanice lanovky Biosphärenparkbahn Brunnach. Odtud vede romanticky zasněžená cesta na hřbetu Nockberge směrem k Brunnachgatter.

Během pohodlného šlapání ve sněhu si mějte za cíl čas od času zastavit, nadechnout se a užívat si jedinečný výhled a nedotčenou přírodu. Odtud totiž přímo vidíte na nejvyšší vrchol Nockberge, Rosennock. Doba trvání pro tuto túru se pohybuje kolem 1,5 hodiny v závislosti na osobním tempu.

Zdroj a více informací www.badkleinkirchheim.at a www.badkleinkirchheim.com